1. setkání (nejen) Pirátů z blízka i daleka ve Stráži pod Ralskem 10. - 11. 8. 2019

1. setkání (nejen) Pirátů z blízka i daleka ve Stráži pod Ralskem 10. - 11. 8. 2019

Již klepe na dveře první ročník setkání pirátských členů, příznivců a podporovatelů, poprvé ve Stráži pod Ralskem. Zde budeme mít možnost diskutovat o různých tématech a trávit čas aktivním odpočinkem společně s pirátskými poslanci Františkem Navrkalem a Tomášem Martínkem. Vítáni jsou všichni z daleka i blízka.

Ve městě je zavedené Infocentrum a v sobotu bude otevřené od 9:00 h do 12:00 h pro koupi upomínkových předmětů, map a pohledů. A co může účastníkům nabídnout návštěva města Stráž pod Ralskem? Zde cituji cestovatele Rosťu Křivánka: „Stráž pod Ralskem není úplně jednoduché si zamilovat. První setkání bývá jako rána mezi oči a člověk má výraznou tendenci sbalit se a prchnout. No, však uvidíte sami…..Pro poctivého hledače krásy, kde ji jiní nevidí, ovšem nemůže být ideálnější místo. Chce to jediné - jistou zarputilost….Mě nedostanete, mě neodpudíte... A skutečně stačí vyběhnout na malé návrší nad městem - a defilé dobře utajené krásy začíná. Račte mě, prosím, následovat.“

Stráž pod Ralskem je navzdory prvnímu dojmu cestovatele Rosti Křivánka velmi zajímavým městečkem s obrovským potenciálem – mimo jiné v letošním roce v soutěži Vesnice roku získalo zvláštní ocenění komise za rozvoj cestovního ruchu a zlatou cihlu v Programu obnovy venkova za příkladné stavby na venkově, realizované v duchu Programu obnovy Venkova za zámek Vartenberk.

Pokud Vám nebude vyhovovat společný program (níže uvedený), je ve městě řada krásných míst a zákoutí, velká i malá pláž Horeckého rybníka láká k relaxaci u vody. Aktivní návštěvník využije pro své toulky na kole nebo bruslích místní cyklostezku vedoucí podél hráze rybníka až do blízkého Hamru na Jezeře, případně na druhou stranu do Novin pod Ralskem podívat se na Průrvu Ploučnice. Vyhlášená zmrzlinárna přestěhovala sice svou základnu do blízké Mimoně, nicméně i ve Stráži její provozovna zůstala otevřená a lze zde ochutnat velké množství druhů proslavené zmrzliny.

Program:

10.8. - sobota

  • od 10:00 příjezd účastníků
  • 12:00 oběd (vegetariánský společně připravený) - případně se dá objednat v nedaleké restauraci (100 m)
  • 13:00 - 17:00 Organizovaná společná "poznávací procházka" na zámek Vartenberk - zajistíme komentovanou prohlídku, běžně se zde nekonají. Muzeum ve Stráži - po dohodě bude otevřeno jen pro nás - místní historie a historie těžby Uranu. Procházka kolem Horeckého rybníku.
  • 17:00 - až co vydržíte - volná zábava u dobrého pití a jídla, deskovky, toulky po okolí, sportovní vyžití na cyklostezce/kurtech

11.8. - neděle

  • 9:00 - 10:00 - snídaně (každý ze svých zdrojů, ve městě je Penny)
  • 10:00 - 12:00 - volná zábava - deskovky, toulky po okolí, sportovní vyžití na cyklostezce/kurtech
  • 12:00 - oběd (vegetariánský společně připravený) - případně se dá objednat v nedaleké restauraci (100 m)
  • 13:00 - jízda na člunu a zájemci si můžou zkusit vodní lyžování - případně volná zábava pro ostatní
  • 19:00 - pro kulturychtivé koncert The Beatles revival a Karel Kahovec, vstupné 150 - (děti do 6 let zdarma) na nádvoří zámku Vartenberk

Be tuned, be Pirates :-)

Těšíme se na Vás, tak vyražte na víkend mezi pohodové lidi!

Událost na FB, kde naleznete i registrační formulář

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

PINKÁRA tour

PINKÁRA tour

PINKára tour Libereckým krajem v tomhle vymazleným autě prosviští v úterý 14. května. Začínáme v Jilemnici, jedeme přes Železný Brod a Jablonec nad Nisou, abychom skončili v Turnově. To, proč je to Pinkára, zjistíš, když přijdeš na trasu.

Jak se připravuje fotovoltaická elektrárna Ralsko

Jak se připravuje fotovoltaická elektrárna Ralsko

Liberecký kraj připravuje ambiciózní projekt výstavby fotovoltaické elektrárny na ploše bývalého vojenského letiště Ralsko. Elektrárna, jejíž instalovaný výkon by mohl být až 104 MWp a vyrobí ročně zhruba až 104 000 MWh, by mohla významně změnit energetickou soběstačnost Libereckého kraje a snížit náklady kraje na energie, které by následně mohl využít pro lepší veřejné služby. V médiích se v minulých dnech objevily informace o zájmu Policie České republiky v souvislosti s přípravou tohoto projektu. Dosud nejsou známy žádné podrobnosti. Zastupitelé Libereckého kraje dnes obdrželi informace o probíhající přípravě FVE Ralsko a pokládáme za správné, aby se s nimi mohli seznámit i občané kraje.