Jablonecká ODS zuřivě hájí hrací automaty. A je to škoda.

Jablonecká ODS zuřivě hájí hrací automaty. A je to škoda.

V kostce:

  • v Jablonci nad Nisou je 10 kasín a přes 300 hracích automatů
  • na automatech tu lidé prohrají 140 milionů ročně a stovky rodin tím zůstávají na sociálním dně
  • část zastupitelů v čele s primátorem jejich existenci nepochopitelně hájí

Je zvláštní s jakým úsilím se někteří jablonečtí zastupitelé bijí za zachování hazardu ve vlastním městě. Nepřekvapí to u Miroslava Pelty, ale u někdejšího odpůrce hazardu Petra Beitla to je při nejmenším velkolepý názorový kolotoč.

Jablonec se tak stává jedním z nejvýraznějším příkladů toho, jak hazardní lobby dokáže hýbat s vedením města. To už bylo kousek od úplného vyhnání heren. Několik jich zmizelo, v jedné dokonce vznikla kavárna s dětským koutkem. Jablonec měl důvod k hrdosti.

Následně ale primátor názor změnil a prolomil zákaz hazardu povolením kasin. Ty sice na oko mají přísnější podmínky a mělo jich být jen pár. Nicméně stačilo několik měsíců a v Jablonci vyrostlo dvanáct za kasíno přestrojených heren s více jak 300 herními automaty.

To mohou jablonečané o víkendu zvrátit hlasováním v referendu. A člověk by si opravdu přál, aby se tak stalo. Proč? Protože jen málo co má tak negativní dopad na chod města, jako toto odvětví hazardního průmyslu.

Automaty nejsou žádná hra.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Investice do škol jsou investicí do vzdělávání

Investice do škol jsou investicí do vzdělávání

V minulém týdnu jsem se byl podívat na průběh vybraných rekonstrukcí a modernizací škol Libereckého kraje. Průběžně se snažíme zlepšovat stav krajských budov, investovat do jejich rozvoje, řešíme havarijní a neuspokojivé stavy a často s využitím evropských prostředků modernizujeme školy a zázemí pro výuku.

Piráty v Libereckém kraji do voleb povede Zbyněk Miklík

Piráty v Libereckém kraji do voleb povede Zbyněk Miklík

Piráty v Libereckém kraji do nadcházejících krajských voleb v roce 2024 povede Zbyněk Miklík. Mezi jeho priority patří energetická soběstačnost kraje s důrazem na obnovitelné zdroje energie, transparentní veřejné zakázky, uplatňování digitálních nástrojů pro efektivní fungování veřejné správy, hospodárné řízení investic a podpora sociálního podnikání a místních podnikatelů.