Kraj podpoří přestavbu nemocnice, Nábytkovou banku i ZOO

Kraj podpoří přestavbu nemocnice, Nábytkovou banku i ZOO

Zásadní téma březnového krajského zastupitelstva bylo bezesporu financování stavby nového Centra urgentní medicíny v Liberci. Řešila se i podpora Nábytkové banky nebo projekt digitální technické mapy.

Stavba Centra urgentní medicíny se blíží

Dlouhodobě připravovaná modernizace liberecké nemocnice se posunula do další fáze. Březnové zastupitelstvo schválilo návrh pirátského radního pro ekonomiku Zbyňka Miklíka. Liberecký kraj na výstavbu Centra urgentní medicíny přispěje částkou 1,68 miliardy korun, z toho na 1,3 miliardy bude čerpat úvěr. Celkové náklady na stavbu pavilonu jsou 2,5 miliardy.

Kraj podpoří Nábytkovou banku a ZOO

Pirát Václav Židek předložil ke schválení dotace z odboru životního prostředí a zemědělství. Mezi podpořené subjekty patří ZOO Liberec a Nábytková banka Libereckého kraje. Cílem Nábytkové banky je redistribuce nábytku prostřednictvím místních sociálních a charitativních organizací. Její sídlo se nachází v Liberci na sídlišti Kunratická.

Chystá se projekt digitální technické mapy

Digitální technická mapa Libereckého kraje obsahuje informace o dopravní i technické infrastruktuře, vybraných přírodních, stavebních a technických objektech i zařízeních. Mapa bude užitečný zdroj informací, které poslouží zejména pro účely územního plánování. Také bude poskytovat údaje o životním prostředí podle zákona o právu na informace o životním prostředí a údaje o fyzické infrastruktuře podle zákona o opatřeních ke snížení nákladů na zavádění vysokorychlostních sítí elektronických komunikací.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Investice do škol jsou investicí do vzdělávání

Investice do škol jsou investicí do vzdělávání

V minulém týdnu jsem se byl podívat na průběh vybraných rekonstrukcí a modernizací škol Libereckého kraje. Průběžně se snažíme zlepšovat stav krajských budov, investovat do jejich rozvoje, řešíme havarijní a neuspokojivé stavy a často s využitím evropských prostředků modernizujeme školy a zázemí pro výuku.

Piráty v Libereckém kraji do voleb povede Zbyněk Miklík

Piráty v Libereckém kraji do voleb povede Zbyněk Miklík

Piráty v Libereckém kraji do nadcházejících krajských voleb v roce 2024 povede Zbyněk Miklík. Mezi jeho priority patří energetická soběstačnost kraje s důrazem na obnovitelné zdroje energie, transparentní veřejné zakázky, uplatňování digitálních nástrojů pro efektivní fungování veřejné správy, hospodárné řízení investic a podpora sociálního podnikání a místních podnikatelů.