Mimořádné zastupitelstvo schválilo pomoc nejen obcím na jižní Moravě

Mimořádné zastupitelstvo schválilo pomoc nejen obcím na jižní Moravě

Zastupitelé se 7. července sešli, aby schválili finanční pomoc oblastem zasažených tornádem. Liberecký kraj poskytne peníze ze svého krizového fondu. Piráti prosadili i pomoc pro obec, kterou pustošila bouře.

Na programu mimořádného zastupitelstva byl jediný bod, a to výše částek finanční pomoci. Zastupitelé se usnesli, že z krizového fondu uvolní jeden milion korun Městysu Moravská Nová Ves a po jednom milionu korun dalším nejvíce postiženým obcím – Lužice, Mikulčice a Hrušky. Další milion korun poputuje přímo Jihomoravskému kraji. Zastupitelé se dále shodli, že finanční pomoc ve výši 200 tisíc korun obdrží i Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje, respektive odřad, který na jihu Moravy pomáhal s odklízením následků řádění přírodních živlů.

Piráti navrhli podpořit i obec Stebno

Pirátští zastupitelé již před zasedáním přišli s dodatečným návrhem finančně pomoci i obci Stebno u Kryr na Lounsku, která nebyla zasažena tornádem, ale extrémním meteorogickým jevem, při kterém silný proud studeného vzduchu zvaný downburst, způsobil srovnatelné škody. Pirátský návrh byl přijat. Zastupitelé odhlasovali finanční pomoc 500 tisíc korun i pro mediálně opomíjenou obec Stebno.

Celkově tak na pomoc postiženým oblastem Liberecký kraj uvolní ze svého krizového fondu částku 5 700 000 korun.

Na srpnovém zasedání zastupitelstva budou zastupitelé hlasovat také o návrhu finanční pomoci obci Blatno na Lounsku a o dalším navýšení podpory pro HZS Libereckého kraje.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články