Ondřej Kolek je druhým Pirátem na společné kandidátce se Starosty v Libereckém kraji

Ondřej Kolek je druhým Pirátem na společné kandidátce se Starosty v Libereckém kraji

Ve stranických primárkách České pirátské strany v Libereckém kraji byl na druhém místě zvolen chemický inženýr, vědecký a výzkumný pracovník Ondřej Kolek, který donedávna stranu v regionu i vedl. Doplní tak stávajícího poslance Tomáše Martínka, který uspěl ve volbách jako jednička.

Piráti v Libereckém kraji kandidují, stejně jako ve zbytku republiky, na společné kandidátní listině se STAN/SLK. Starostové obsadí první a třetí pozici a Piráti druhou a čtvrtou. Věří, že společnými silami v kampani do Sněmovny Parlamentu České republiky zvítězí a podaří se jim získat čtyři z osmi krajských poslaneckých mandátů.

Ondřej Kolek se specializuje na problematiku moderního vzdělávání a školství. Své priority vidí přirozeně i v oblasti vědy a technologického rozvoje.

"Z výsledku mám radost. Vážím si každého Piráta, který důvěřuje mým schopnostem a kvalitám a hlasoval pro mou účast na čele kandidátky. V roce 2017 jsem byl volebním lídrem, letos budu čtvrtý v pořadí. Trochu mi tak bude chybět účast v ostrých debatách, přesto rád pomohu zkušenostmi, osobním nasazením a poctivou prací pro náš koaliční tým. Navrch se budu snažit jako vždy přinést do kampaně charisma a humor. S podporou voličů dostaneme do sněmovny dva Piráty a dva Starosty. Na letošní volby a související pozitivní změny se moc těším,” uvedl ke svému zvolení dvojkou pirátské části kandidátky Ondřej Kolek.
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Investice do škol jsou investicí do vzdělávání

Investice do škol jsou investicí do vzdělávání

V minulém týdnu jsem se byl podívat na průběh vybraných rekonstrukcí a modernizací škol Libereckého kraje. Průběžně se snažíme zlepšovat stav krajských budov, investovat do jejich rozvoje, řešíme havarijní a neuspokojivé stavy a často s využitím evropských prostředků modernizujeme školy a zázemí pro výuku.

Piráty v Libereckém kraji do voleb povede Zbyněk Miklík

Piráty v Libereckém kraji do voleb povede Zbyněk Miklík

Piráty v Libereckém kraji do nadcházejících krajských voleb v roce 2024 povede Zbyněk Miklík. Mezi jeho priority patří energetická soběstačnost kraje s důrazem na obnovitelné zdroje energie, transparentní veřejné zakázky, uplatňování digitálních nástrojů pro efektivní fungování veřejné správy, hospodárné řízení investic a podpora sociálního podnikání a místních podnikatelů.