Piráti nechtějí Liberec bez bazénu

28. ledna 2019
Piráti nechtějí Liberec bez bazénu

Liberec připravuje nutnou rekonstrukci plaveckého bazénu, která celý areál pravděpodobně až na dva roky uzavře. Vedení radnice představilo veřejnosti i plaveckým oddílům alternativu v podobě dojíždění do sousedního Jablonce. Tento kurs řešení problematiky je ale rozhodně nepotěšil! Nemluvě o seniorech, pro které komplikované dojíždění do jiných měst nepřichází v úvahu.

Řešení se přitom nabízí (dokonce bylo již v minulosti přislíbeno) – zahájit rekonstrukci bazénu v ZŠ Švermova (Františkov) dříve, než započne oprava jediného bazénu v Liberci. Školní bazén má 25 metrů a je již roky smutnou připomínkou nerozvážného hospodaření města. Jeho rekonstrukce si vyžádá cca 60-76 milionů korun (bez DPH).

Nejsou to malé peníze, ale rekonstrukce bazénu se městu vyplatí, a to hned z několika důvodů. Prvním je, že se vyřeší otázka školního plavání po dobu rekonstrukce. Druhým důvodem je dostupnost bazénu pro plavecké oddíly a veřejnost v odpoledních a večerních hodinách – a to i do budoucna. Velký bazén je v současné době vytížen na maximum a pokud by se školní plavání řešilo v bazénech základních škol – Švermova, Sokolovská, Ještědská a Dobiášova – bylo by to rozumné řešení, které je vstřícné hlavně k liberečákům. Rekonstrukcí město navíc zhodnocuje svůj majetek, neboť základní školy jsou příspěvkové organizace města a je tedy v jeho zájmu, aby městský majetek nechátral.

Zástupci České pirátské strany v Liberci založili na Facebooku stránku "Nechceme Liberec bez bazénu". Úspěšně rozjeli i stejnojmennou online petici.

"Děkujeme stovkám z Vás, co během prvních dní sdíleli titulní příspěvek. Stránka na sociální síti oslovila desetitisíce lidí, dokonce přišly i nabídky pomoci. Piráti se v Liberci v období komunálních voleb teprve formovali a v Liberci nekandidovali, nemáme se tedy v zastupitelstvu o koho opřít. Šanci ale vidíme právě ve spolupráci s veřejností. Chystáme společnou občanskou iniciativu, počítáme i s papírovou peticí a chtěli bychom pořádat protestní průvod. Naším cílem je informovat a nabídnout řešení. Jen těžko totiž budeme hledat odpověď na otázku, proč v tak velkém městě, jakým Liberec je, není kde si zaplavat," dodává za liberecké piráty Jan Hruška.

Stránka na Facebooku: https://www.facebook.com/nechcemeliberecbezbazenu/

Online petice: (https://www.petice24.com/nechceme_liberec_bez_bazenu

Kontakty: piratiliberecko@gmail.com

Jan Hruška, 737 52 48 09

Pavel Felgr, 777 585 483

Václav Balšánek, 608 638 329

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Investice do škol jsou investicí do vzdělávání

Investice do škol jsou investicí do vzdělávání

V minulém týdnu jsem se byl podívat na průběh vybraných rekonstrukcí a modernizací škol Libereckého kraje. Průběžně se snažíme zlepšovat stav krajských budov, investovat do jejich rozvoje, řešíme havarijní a neuspokojivé stavy a často s využitím evropských prostředků modernizujeme školy a zázemí pro výuku.

Piráty v Libereckém kraji do voleb povede Zbyněk Miklík

Piráty v Libereckém kraji do voleb povede Zbyněk Miklík

Piráty v Libereckém kraji do nadcházejících krajských voleb v roce 2024 povede Zbyněk Miklík. Mezi jeho priority patří energetická soběstačnost kraje s důrazem na obnovitelné zdroje energie, transparentní veřejné zakázky, uplatňování digitálních nástrojů pro efektivní fungování veřejné správy, hospodárné řízení investic a podpora sociálního podnikání a místních podnikatelů.