Piráti podporují ve 2. kole senátních voleb Jiřího Voseckého

Piráti podporují ve 2. kole senátních voleb Jiřího Voseckého

Ve volebním obvodu č. 36, tj. Česká Lípa, podporují Piráti kandidáta STAN+SLK. Kandidát Pirátů Petr Jeník se v 1. kole umístil na 3. místě s 10,13 %. Piráti se rozhodli podpořit jednoho z finalistů, a to zástupce Starostů, který v 1. kole s 29,59 % zvítězil.

Piráti tak vyzývají své sympatizanty, aby ve 2. kole senátních voleb v České Lípě volili 9. října pana Jiřího Voseckého. Podporu odsouhlasil jak sám Petr Jeník, tak i předsednictvo krajského sdružení Pirátů v Libereckém kraji.

Ondřej Kolek, předseda Pirátů v Libereckém kraji se k celé záležitosti se vyjádřil takto:

„Za nejlepšího kandidáta v České Lípě považuji Petra Jeníka. Kombinace elánu, vtipné kampaně, celkového nasazení a vůle v Senátu poctivě pracovat byla důležitější, než to, že je Pirát. Umístil se na třetím místě, postupují ale první dva. V rámci toho, že STAN se dotázal vedení Pirátů, zda v jednotlivých regionech podpoří ve 2. kole jejich kandidáty, přišla i otázka na Liberecký kraj, jestli jsme ochotni podpořit Jiřího Voseckého z pohledu krajského předsednictva, které následně jednomyslně podporu schválilo. S ohledem na čas a účinnou podporu nebylo z procedurálních důvodů možné nechat rozhodnutí na všech členech. Věřím ale, že i s ohledem na fakt, že pana Voseckého podpoří i náš kandidát, byl by tento akt schválen většinou krajského fóra.“

Podpora mezi Piráty a STAN v senátních volbá v tomto roce byla širší. STANu postoupili do druhého kola dva kandidáti, kde již existovala dohoda o podpoře ze strany Pirátů před prvním kolem (Frýdek-Místek a Vyškov).

Tato podpora tedy logicky trvá. Kandidáti Pirátů, kteří měli podporu STANu se do druhého kola bohužel nedostali (např. P. Vacek, J. Kadeřávek, R. Kravčík). Následně se na Piráty STAN obrátil s požadavkem o podporu u třech senátních obvodů navíc. Jedná se konkrétně o Cheb, Příbram a právě Českou Lípu. Piráti naopak získali podporu pro Dana Kůse z Plzně a Adélu Šípovou v Kladně.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

PINKÁRA tour

PINKÁRA tour

PINKára tour Libereckým krajem v tomhle vymazleným autě prosviští v úterý 14. května. Začínáme v Jilemnici, jedeme přes Železný Brod a Jablonec nad Nisou, abychom skončili v Turnově. To, proč je to Pinkára, zjistíš, když přijdeš na trasu.

Jak se připravuje fotovoltaická elektrárna Ralsko

Jak se připravuje fotovoltaická elektrárna Ralsko

Liberecký kraj připravuje ambiciózní projekt výstavby fotovoltaické elektrárny na ploše bývalého vojenského letiště Ralsko. Elektrárna, jejíž instalovaný výkon by mohl být až 104 MWp a vyrobí ročně zhruba až 104 000 MWh, by mohla významně změnit energetickou soběstačnost Libereckého kraje a snížit náklady kraje na energie, které by následně mohl využít pro lepší veřejné služby. V médiích se v minulých dnech objevily informace o zájmu Policie České republiky v souvislosti s přípravou tohoto projektu. Dosud nejsou známy žádné podrobnosti. Zastupitelé Libereckého kraje dnes obdrželi informace o probíhající přípravě FVE Ralsko a pokládáme za správné, aby se s nimi mohli seznámit i občané kraje.