Piráti podporují ve 2. kole senátních voleb Jiřího Voseckého

Piráti podporují ve 2. kole senátních voleb Jiřího Voseckého

Ve volebním obvodu č. 36, tj. Česká Lípa, podporují Piráti kandidáta STAN+SLK. Kandidát Pirátů Petr Jeník se v 1. kole umístil na 3. místě s 10,13 %. Piráti se rozhodli podpořit jednoho z finalistů, a to zástupce Starostů, který v 1. kole s 29,59 % zvítězil.

Piráti tak vyzývají své sympatizanty, aby ve 2. kole senátních voleb v České Lípě volili 9. října pana Jiřího Voseckého. Podporu odsouhlasil jak sám Petr Jeník, tak i předsednictvo krajského sdružení Pirátů v Libereckém kraji.

Ondřej Kolek, předseda Pirátů v Libereckém kraji se k celé záležitosti se vyjádřil takto:

„Za nejlepšího kandidáta v České Lípě považuji Petra Jeníka. Kombinace elánu, vtipné kampaně, celkového nasazení a vůle v Senátu poctivě pracovat byla důležitější, než to, že je Pirát. Umístil se na třetím místě, postupují ale první dva. V rámci toho, že STAN se dotázal vedení Pirátů, zda v jednotlivých regionech podpoří ve 2. kole jejich kandidáty, přišla i otázka na Liberecký kraj, jestli jsme ochotni podpořit Jiřího Voseckého z pohledu krajského předsednictva, které následně jednomyslně podporu schválilo. S ohledem na čas a účinnou podporu nebylo z procedurálních důvodů možné nechat rozhodnutí na všech členech. Věřím ale, že i s ohledem na fakt, že pana Voseckého podpoří i náš kandidát, byl by tento akt schválen většinou krajského fóra.“

Podpora mezi Piráty a STAN v senátních volbá v tomto roce byla širší. STANu postoupili do druhého kola dva kandidáti, kde již existovala dohoda o podpoře ze strany Pirátů před prvním kolem (Frýdek-Místek a Vyškov).

Tato podpora tedy logicky trvá. Kandidáti Pirátů, kteří měli podporu STANu se do druhého kola bohužel nedostali (např. P. Vacek, J. Kadeřávek, R. Kravčík). Následně se na Piráty STAN obrátil s požadavkem o podporu u třech senátních obvodů navíc. Jedná se konkrétně o Cheb, Příbram a právě Českou Lípu. Piráti naopak získali podporu pro Dana Kůse z Plzně a Adélu Šípovou v Kladně.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Investice do škol jsou investicí do vzdělávání

Investice do škol jsou investicí do vzdělávání

V minulém týdnu jsem se byl podívat na průběh vybraných rekonstrukcí a modernizací škol Libereckého kraje. Průběžně se snažíme zlepšovat stav krajských budov, investovat do jejich rozvoje, řešíme havarijní a neuspokojivé stavy a často s využitím evropských prostředků modernizujeme školy a zázemí pro výuku.

Piráty v Libereckém kraji do voleb povede Zbyněk Miklík

Piráty v Libereckém kraji do voleb povede Zbyněk Miklík

Piráty v Libereckém kraji do nadcházejících krajských voleb v roce 2024 povede Zbyněk Miklík. Mezi jeho priority patří energetická soběstačnost kraje s důrazem na obnovitelné zdroje energie, transparentní veřejné zakázky, uplatňování digitálních nástrojů pro efektivní fungování veřejné správy, hospodárné řízení investic a podpora sociálního podnikání a místních podnikatelů.