Piráti poprvé vstupují na libereckou radnici

Piráti poprvé vstupují na libereckou radnici

Piráti, kteří svou kandidátku pro letošní komunální volby v Liberci nepostavili, nyní zahajují své tažení libereckou politikou. Čtvrteční zastupitelstvo totiž za členku kontrolního výboru zvolilo Janu Schlegelovou, členku a zástupkyni České pirátské strany.

Ondřej Kolek, předseda krajského sdružení pro Liberecký kraj k tomu dodává:

"V Liberci jsme letos nekandidovali, protože nejsme političtí zlatokopové a nechtěli jsme voliče zklamat polovičatou kandidátní listinou. A tak mě dvojnásob potěšilo, že jsme i přesto získali místo v kontrolním výboru. Jsem si jist, že Jana Schlegelová nás bude zastupovat důstojně."

Otevírá se tak možnost začít vnášet principy pirátské politiky i do zastupitelstva města Liberce.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Investice do škol jsou investicí do vzdělávání

Investice do škol jsou investicí do vzdělávání

V minulém týdnu jsem se byl podívat na průběh vybraných rekonstrukcí a modernizací škol Libereckého kraje. Průběžně se snažíme zlepšovat stav krajských budov, investovat do jejich rozvoje, řešíme havarijní a neuspokojivé stavy a často s využitím evropských prostředků modernizujeme školy a zázemí pro výuku.

Piráty v Libereckém kraji do voleb povede Zbyněk Miklík

Piráty v Libereckém kraji do voleb povede Zbyněk Miklík

Piráty v Libereckém kraji do nadcházejících krajských voleb v roce 2024 povede Zbyněk Miklík. Mezi jeho priority patří energetická soběstačnost kraje s důrazem na obnovitelné zdroje energie, transparentní veřejné zakázky, uplatňování digitálních nástrojů pro efektivní fungování veřejné správy, hospodárné řízení investic a podpora sociálního podnikání a místních podnikatelů.