Piráty povede do zastupitelstva Libereckého kraje Zbyněk Miklík

Piráty povede do zastupitelstva Libereckého kraje Zbyněk Miklík

Do krajských voleb zbývá necelý rok a přípravy v Libereckém kraji jsou v plném proudu. Z rozpravy, která trvala měsíc, postoupili do 1. kola hlasování přes internet 3 kandidáti. Jasno bylo už v prvním kole, kdy pouze jeden z kandidátů, Zbyněk Miklík, obdržel dostatečný počet hlasů pro postup do kola druhého.

Zbyněk působí aktuálně v radě města Turnova a nabízí zkušenosti a znalosti především v projektovém řízení a školení v oblasti veřejných zakázek a jejich elektronizaci. Obzvlášť problematice veřejných zakázek se věnuje dlouho. Svou pirátskou úlohu však spatřuje Zbyněk jinde:

"I když to zní naprosto jednoduše, tak nejvíce si sám u sebe cením schopnosti pochopit, analyzovat a navrhnout řešení daného problému. To je to podstatné, co mně vlastně do komunální politiky přivedlo. Je to přístup k problémům a jejich řešení a tom se vidím jako Pirát."

Zbyňkovi chvíli po zvolení blahopřáli členové i pirátský poslanec za Liberecký kraj, Tomáš Martínek.

"Jsem rád, že se členové krajského fóra Pirátů Libereckého kraje shodli na lídrovi kandidátky do krajských voleb demokraticky, elektronickým hlasováním, přesvědčivou většinou. Zbyněk Miklík nyní jistě bude společně s dalšími kandidáty tvrdě pracovat na přípravě kvalitního pirátského volebního programu, který ocení voliči nejen na papíře, ale i při jeho následné realizaci v krajském zastupitelstvu", shrnuje Tomáš.

Aktuálně běží nominace na 2. - 5. místo kandidátky a jména zvolených kandidátů bychom měli znát do vánoc.

Zbyněk Miklík bude připravený odpovídat na otázky veřejnosti a tisku ve čtvrtek, 28. listopadu 2019, v 16:30, ve foyer KC Střelnice v Turnově. Pozvání na tiskovou konferenci přijal i předseda Pirátů v Libereckém kraji, Ondřej Kolek.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Investice do škol jsou investicí do vzdělávání

Investice do škol jsou investicí do vzdělávání

V minulém týdnu jsem se byl podívat na průběh vybraných rekonstrukcí a modernizací škol Libereckého kraje. Průběžně se snažíme zlepšovat stav krajských budov, investovat do jejich rozvoje, řešíme havarijní a neuspokojivé stavy a často s využitím evropských prostředků modernizujeme školy a zázemí pro výuku.

Piráty v Libereckém kraji do voleb povede Zbyněk Miklík

Piráty v Libereckém kraji do voleb povede Zbyněk Miklík

Piráty v Libereckém kraji do nadcházejících krajských voleb v roce 2024 povede Zbyněk Miklík. Mezi jeho priority patří energetická soběstačnost kraje s důrazem na obnovitelné zdroje energie, transparentní veřejné zakázky, uplatňování digitálních nástrojů pro efektivní fungování veřejné správy, hospodárné řízení investic a podpora sociálního podnikání a místních podnikatelů.