Marek Förster

OSVČ, vývojář internetových a databázových aplikací

Marek se narodil 4. července 1976 ve Frýdlantu v Čechách. Od malička žil v Desné v Jizerských horách, chodil do školy v Jablonci nad Nisou, studoval eletrotechniku v Liberci a Praze. V Praze poté asi 12 let žil, pracoval a podnikal. Na jaře 2011 se vrátil do Jizerek, nyní podniká a žije s přítelkyní Hankou a dcerou Bertou v Desné.

Už v útlém věku propadl kouzlu počítačů a programování, což mu zůstalo.

Profesionálně se orientuje na vývoj internetových a databázových aplikací, v poslední době pro dotyková zařízení.

Amatérsky se věnuje sjezdovému lyžování a cyklistice. Ve volném čase koumá nové IT technologie, fotografuje, poslouchá a skládá elektronickou hudbu a sleduje politické dění.

O politiku se začal zajímat zhnusen vývojem politiky v posledních letech a postupnou degradací svobody a demokracie u nás.

Piráti jsou mu srdcem i duší nejbližší, proto se stal v roce 2011 jejich příznivcem a podporovatelem a v roce 2013 právoplatným členem. V roce 2014 se stal druhým místopředsedou libereckého krajského sdružení. Na tuto funkci ale v roce 2016 rezignoval, kvůli nedostatku času na své podnikatelské a osobní projekty. Koncem roku 2018 byl zvolen čtvrtým místopředsedou krajského sdružení. V roce 2020 kandidoval ve volbách do krajského zastupitelstva, kde mu ke zvolení zastupitelem chyběl jen několik stovek hlasů. Koncem roku 2020 byl zvolen předsedou krajského sdružení libereckého kraje.

Politické názory a priority

  • Svoboda v reálném životě i na internetu
  • Internet - přístup k informacím - je základní lidské právo - nesmí být omezován ani cenzurován
  • Terorismus nemůže být záminkou vlád ke šmírování lidí a omezování soukromí na internetu
  • Minimalizace úlohy státu v životě člověka - stát by měl být jen základním servisním zázemím občana (bezpečnost, vzdělání, zdravotnictví), ne jeho (ekonomickou) koulí na noze. Čím méně stát zasahuje do činností občana, tím je občan svobodnější.
  • Jednodušší legislativa - méně byrokracie - méně úředníků - nižší daně - větší šance, že budou lidé generovat reálné hodnoty a dostanou za to dobře zaplaceno
  • Žijeme v Evropě, platíme evropské ceny za zboží i služby - měli bychom být evropsky odměňováni
  • Transparentnost státních financí - omezení prostoru pro korupci a rozkrádání
  • Politici a státní zaměstnanci musí mít zpětnou vazbu a finanční zodpovědnost ohledně svých rozhodnutí
  • Stát jsme my - státní podniky nebo podniky se státní účastí by měly mít ceny služeb nastaveny tak, aby negenerovaly zisk na úkor občanů