Do Hrdličky zavítali Piráti z Libereckého i Ústeckého kraje

15. 04. 2019
Do Hrdličky zavítali Piráti z Libereckého i Ústeckého kraje

Villa Hrdlička je zrekonstruovaná secesní vila v České Lípě, kde sídlí poslanecká kancelář Piráta Tomáše Martínka. Není proto náhoda, že se právě zde, v sobotu 13. dubna 2019, konalo Zasedání krajského fóra Pirátů Libereckého kraje.

Vzhledem k tomu, že je Česká Lípa nedaleko hranice krajů, bylo logické pozvat i hosty z kraje Ústeckého. A tak se Piráti z nejmenšího kraje v zemi těšili přítomností kolegů z Terezína, Litoměřic, Děčína i Ústí nad Labem. Tato milá návštěva přinesla podnětné dotazy i rady. Předseda krajského sdružení Ústeckého kraje, František Navrkal, přispěl přednáškou o IT systémech, které strana využívá a které tvoří nezbytnou součást života každého Piráta.

Z Libereckého kraje pocházejí hned tři pirátští kandidáti do Evropského Parlamentu. Ondřej Kolek, Lukáš Červinka a Petr Jirman debatovali s přítomnými o svých vizích a o rozjíždějící se předvolební kampani. Další témata, probíraná na zasedání, byla problematika vzniku místních sdružení, nebo zkušenosti pirátských zastupitelů napříč krajem. Téma v České Lípě velmi palčivé – vzdělávání cizinců, pak v odpoledním bloku přiblížila Lenka Havlíčková.

Aby mohli přijet i rodiče malých dětí, připravili českolipští Piráti dětský koutek, který byl bohatě využit. Pracovalo se od 10 do 18 hodin s pauzou na oběd, která se navíc využila pro “spanilou procházku” po městě. Rozdávaly se letáky, oslovovali potencionální voliči a českolipský zastupitel Ondřej Víteček s poslancem Tomášem Martínkem ukazovali všem krásy města a vysvětlovali problémy, se kterými se potýkají.

Příští Zasedání krajského fóra chystají Piráti Libereckého kraje na podzim tohoto roku.

Fotogalerie ze zasedání

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články