Do Hrdličky zavítali Piráti z Libereckého i Ústeckého kraje

15. dubna 2019
Do Hrdličky zavítali Piráti z Libereckého i Ústeckého kraje

Villa Hrdlička je zrekonstruovaná secesní vila v České Lípě, kde sídlí poslanecká kancelář Piráta Tomáše Martínka. Není proto náhoda, že se právě zde, v sobotu 13. dubna 2019, konalo Zasedání krajského fóra Pirátů Libereckého kraje.

Vzhledem k tomu, že je Česká Lípa nedaleko hranice krajů, bylo logické pozvat i hosty z kraje Ústeckého. A tak se Piráti z nejmenšího kraje v zemi těšili přítomností kolegů z Terezína, Litoměřic, Děčína i Ústí nad Labem. Tato milá návštěva přinesla podnětné dotazy i rady. Předseda krajského sdružení Ústeckého kraje, František Navrkal, přispěl přednáškou o IT systémech, které strana využívá a které tvoří nezbytnou součást života každého Piráta.

Z Libereckého kraje pocházejí hned tři pirátští kandidáti do Evropského Parlamentu. Ondřej Kolek, Lukáš Červinka a Petr Jirman debatovali s přítomnými o svých vizích a o rozjíždějící se předvolební kampani. Další témata, probíraná na zasedání, byla problematika vzniku místních sdružení, nebo zkušenosti pirátských zastupitelů napříč krajem. Téma v České Lípě velmi palčivé – vzdělávání cizinců, pak v odpoledním bloku přiblížila Lenka Havlíčková.

Aby mohli přijet i rodiče malých dětí, připravili českolipští Piráti dětský koutek, který byl bohatě využit. Pracovalo se od 10 do 18 hodin s pauzou na oběd, která se navíc využila pro "spanilou procházku" po městě. Rozdávaly se letáky, oslovovali potencionální voliči a českolipský zastupitel Ondřej Víteček s poslancem Tomášem Martínkem ukazovali všem krásy města a vysvětlovali problémy, se kterými se potýkají.

Příští Zasedání krajského fóra chystají Piráti Libereckého kraje na podzim tohoto roku.

Fotogalerie ze zasedání

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Investice do škol jsou investicí do vzdělávání

Investice do škol jsou investicí do vzdělávání

V minulém týdnu jsem se byl podívat na průběh vybraných rekonstrukcí a modernizací škol Libereckého kraje. Průběžně se snažíme zlepšovat stav krajských budov, investovat do jejich rozvoje, řešíme havarijní a neuspokojivé stavy a často s využitím evropských prostředků modernizujeme školy a zázemí pro výuku.

Piráty v Libereckém kraji do voleb povede Zbyněk Miklík

Piráty v Libereckém kraji do voleb povede Zbyněk Miklík

Piráty v Libereckém kraji do nadcházejících krajských voleb v roce 2024 povede Zbyněk Miklík. Mezi jeho priority patří energetická soběstačnost kraje s důrazem na obnovitelné zdroje energie, transparentní veřejné zakázky, uplatňování digitálních nástrojů pro efektivní fungování veřejné správy, hospodárné řízení investic a podpora sociálního podnikání a místních podnikatelů.