Piráti v Libereckém kraji si zvolili lídra do sněmovních voleb. Je jím poslanec Tomáš Martínek

Piráti v Libereckém kraji si zvolili lídra do sněmovních voleb. Je jím poslanec Tomáš Martínek

Do sněmovních voleb v roce 2021 povede Piráty v Libereckém kraji stávající poslanec Tomáš Martínek. Má na co navazovat, v poslanecké sněmovně mu jeho neúnavná aktivita přinesla nejeden úspěch. Vedle své ekonomické specializace bojuje za informační svobodu a nezávislost veřejnoprávních médií. Zároveň se zasazuje o potírání a vyvracení hoaxů a dezinformací.

“Příští volby rozhodnou o tom, zda-li se vydáme pirátskou cestou liberální demokracie po vzoru prosperujících, moderních, západních zemí, nebo nás oligarchové potáhnou za svými zájmy na východ, kde jsou zneužívána veřejnoprávní média, ohýbán volební systém, vládní mocí ovládaná justice, všudypřítomná korupce a klientelismus,” říká Martínek volební výzvě, která se netýká jen Pirátské strany, ale celé České republiky.

Z opozičních řad se Tomáš Martínek přičinil o prosazení nominačního zákona, prodloužení lhůty pro elektronické daňové přiznání, moratorium na hypotéky a jiné úvěry v době koronavirové krize, zamezení poskytování státní pomoci firmám sídlícím v daňových rájích, zachování stávajícího SO ORP Turnov, snížení daní na pořízení vlastního bydlení, strojově čitelná open data v registru smluv, zrušení diskriminace českých on-line hráčů pokeru oproti zahraničním, veřejná výběrová řízení na politicky obsazované funkce atd.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Toulavé kočky: potřebujeme tři kroky k řešení

Toulavé kočky: potřebujeme tři kroky k řešení

Populace toulavých zvířat nejen v Česku, ale i v Evropě roste. Zatímco na opuštěné a toulavé psy je česká legislativa poměrně dobře připravena, stejně jako se řeší jejich nelegální množení v množírnách, kočky zůstávají stranou zájmu. V Evropě se nachází podle odhadů sto milionů volně se potulujících psů a dvojnásobný počet koček. V Česku pak podle některých údajů počet toulavých koček přesahuje třicet tisíc a roste geometrickou řadou. Jde ovšem o odhady, protože nástroje k evidenci koček chybí. Citelně to zasahuje útulky, které jsou plné zvířat, o které se nikdo nechce starat a s ohledem na množení koček nejen v množírnách, ale narozených „na ulici“ jde o předem prohranou bitvu. Útulky mohou praskat ve švech a koček bude stále přibývat.

Zálohování PET lahví naruší systém třídění odpadů a připraví obce o peníze

Zálohování PET lahví naruší systém třídění odpadů a připraví obce o peníze

Zavedení zálohového systému pro PET lahve naruší systém odpadového hospodářství a sníží motivaci obcí zlepšovat systémy třídění a dotřiďování. V současnosti se účinnost třídění zlepšuje a je vyšší než určené průběžné cíle. Osamocené řešení jednoho materiálu nabourá stabilitu systému třídění a připraví obce o peníze, které může použít pro rozvoj odpadového hospodářství.